Prawniczy Blog

Adwokat

Niedobry pracodawca – jak sobie z nim radzić?

To jak traktujesz swoją pracę i jak spostrzegasz swój pobyt tam zależeć będzie wiele od tego jak zauważasz swojego pracodawcę. Termin pracodawca oznaczałby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeżeli czujesz, że masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż zostaniesz w tej firmie.

Ale jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia opcji, które masz. Co zrobisz, kiedy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeśli poznasz techniki radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto parę pomysłów jak radzić sobie ze złym szefem.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami odkąd powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży kłopot.

2. Co w szczególności jest Twoim kłopotem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te zapytywania winna określić kierunek działania.

3. Jeśli masz problemy ze swoim zwierzchnikiem popatrz na rzeczy, które możesz zrobić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, iż cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z strategią firmy.

4. Jeśli masz kłopoty między innymi z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego typu problemem.

5. Należy uwzględniać, iż skarga przeciwko konkretnej osobie winna być rzeczowa i prawdziwa. Wszystko winno być udowodnione. Jeśli idzie o pewnie nieporozumienie nie może to być powód, aby narzekać.

6. Można zwyczajnie pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby dać sobie radę ze złymi pracodawcami.